Yedikule Hisarı Büyük Ideathon Etkinliğine Ev Sahipliği Yaptı

Fatih Belediyesi Büyük İdeathon Fikir Maratonu 28-29 Ekim tarihlerinde Yedikule Hisarı’nda gerçekleşti. Kazananlara Ödüllerini Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan takdim etti.

85 takım ve 250 katılımcının 36 saat boyunca yarıştığı Büyük Ideathon’da hem heyecan hem eğlence aralıksız devam etti. Yarışma boyunca çeşitli aktivite, eğlence programları ve yarışmalarla katılımcıların motivasyonu artırıldı. Yedikule Hisarı’nın muhteşem atmosferi eşliğinde gerçekleşen fikir yarışında Çevre, Atıklar ve İklim, İnovasyon & Bilim, Sosyal İnovasyon, Sokak Hayvanları, Mimari ve Tasarım, Kültürel Miras, Kültür ve Sanat, Sağlık & Spor, Eğitim, İletişim, İstihdam & Girişimcilik, Sanayi Altyapı, Turizm, Sosyal Uyum, Ulaşım, Afet, Güvenlik ve Tarih konu başlıklarında projeler üretildi.

BAŞKAN TURAN: “GENÇLERİMİZİN ÜRETTİĞİ FİKİRLER BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Kazanan takımlara ödüllerini takdim eden Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, yarışmaya gösterilen yoğun ilgiden büyük bir memnuniyet duyduğunu belirterek, “Burada siz gençlerimizin ürettiği her fikir bizim için çok kıymetli. Kazananları ve katılan herkesi yürekten kutluyorum” dedi.

Yarışmanın jüri üyeliğini Cemil Arslan (MBB Genel Sekreteri), Görsev Argın Uz (MBB Eğitim ve Projeler Müdürü), Aşkın Özcan (SEKAM Genel Müdürü), Prof. Dr. Aykut Arıkan (Türk-Alman Üniversitesi Kültür ve İletişim Bilimleri Bölümü Başkanı), Kadir Can Kırkoyun (Üretken Akademi Kurucusu) ve Hasan Ustaosmanoğlu (Antaset Kurucusu) yaptı. İlk üçe girenlerde birinci 25 bin, ikinci 20 bin, üçüncü ise 15 bin lira para ödülü kazandı.

keyboard_arrow_up