Kültür ve Sanat Dolu Yeditepe Bienali’ne Bekliyoruz

Birbirinden eşsiz eserlere ev sahipliği yapan 2. Yeditepe Bienali kapsamında sergilenen eserler hayranlıkla inceleniyor.

Cumhurbaşkanlığımız himayelerinde Klasik Türk Sanatları Vakfı ile birlikte bu yıl ikincisini sunduğumuz Yedikule Bienali, Fatih’in eşsiz mekânlarında birbirinden değerli eserleri sanatseverlerle buluşturuyor. 7 Mart’a kadar sergilenecek eserleri görmeye davetlisiniz.

2. Yeditepe Bienali

Bienal, 7 Mart’a kadar yurt dışından ve ülkemizin çeşitli bölgelerinden 226 sanatçımızı ağırlıyor; İstanbul’la özdeşleşmiş 4 önemli mekânda 282 sanat eserine ev sahipliği yapıyor. Eserler Süleymaniye Külliyesi İmareti Darüzziyafe’de 7-31 Ocak, Nuruosmaniye Mahzen ve Fatih Cam Küp Galeri’de 20 Ocak – 7 Mart, Yedikule Hisarı’nda 10 Şubat – 7 Mart tarihleri arasında sergilenecek. Bienal kapsamında restorasyonu devam eden Süleymaniye Camii İmareti Darüzziyafe’de geleneksel tarzda çalışılmış 250’den fazla eser, sanatçının çalışma – görme pratiğine uygun şekilde ve kitap sanatları mekânına gönderme yapacak şekilde düzenlendi. Nuruosmaniye Camii Mahzen’deki eserler, geleneksel sanat eğitimi almış sanatçıların sanat icrası ve sergileme tarzları hakkındaki sorularını görünür kılma çabasının sonucu olarak yer alıyor. Yedikule Hisarı’nda yer alan çalışmalar ise hem çağdaş sanatın hem de geleneksel sanatın sergileme pratiklerinin geleceğine dair umut ve umutsuzlukların dile gelmesi niteliğinde izleyicilerin dikkatine sunuluyor. Fatih Cam Küp Galeri’de de sanatseverler, bienalin eser ve mekânlarını dijital olarak gezerek, 3 boyutlu halini müşahede edebilecek.

keyboard_arrow_up