Fatih Belediyesi’nin Amatör Spor Kulüplerine Desteği Sürüyor

Spora ve sporcuya desteğini sürdüren Fatih Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçede hizmet veren amatör spor kulüplerine malzeme desteği sağladı.

Yaptığı fiziki yatırımlarla ilçede spor altyapısını her geçen gün güçlendiren Fatih Belediyesi, spora ve sporcuya olan desteğini sürdürüyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Fatih’te Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na üye 45 kulübe malzeme desteği sağlandı. Fatih Kültür Sanat Merkezi’nde Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, amatör spor kulüplerinin başkanları, yöneticileri ve sporcuların katılımıyla gerçekleşen programda kulüplerin ihtiyaç duyduğu malzemeler teslim edildi.

BAŞKAN TURAN: “SPOR EN KIYMETLİ YATIRIM ALANIMIZ OLDU”
Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, programda yaptığı konuşmada, “Son 3,5 yılda Fatih Belediyesi olarak ortaya koyduğumuz birçok projeyle önemli bir fark yarattık. Eğitimden sağlığa, yeşil alandan sportif yatırımlara, çok geniş bir yelpazede, şehrimizdeki yaşam kalitesini yükseltecek yatırımlara imza attık. Spor en kıymetli yatırım alanımız oldu. Şu an aktif olarak hizmet veren Draman Yüzme Havuzu & Spor Kompleksi, Yedikule Yüzme Havuzu, Ayvansaray Spor Kompleksi, Yelken Sporları Merkezi, Kano ve Kürek Sporları Merkezi’nde toplam üye sayımız 9 bine ulaşmıştır. Bu sayının çoğunluğunu, tahmin edeceğiniz gibi gençlerimiz oluşturmaktadır. Aynı şekilde okullarımızı da fiziki ihtiyaçlar bakımından desteklemeyi sürdürüyoruz. Atatürk Çağdaş Yaşam Çok Programlı Kapalı Spor Salonu, Ahmet Rasim Anadolu Lisesi Spor Salonu ile Kadırga Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nu tamamlayarak hizmete açmıştık. Fatih Sultan Mehmet Uluslararası İmam Hatip Kapalı Spor Kompleksi’ni ise aralık ayında bitirmeyi planlıyoruz. Bunların yanı sıra belediyemiz bünyesinde, yıl boyunca gençlerimiz ve öğrencilerimiz için birçok sportif turnuva ve faaliyetler gerçekleştiriyoruz.

“SPORUN VE SPORCUNUN DAİMA YANINDAYIZ”
Amatör spor kulüplerimizin her koşulda desteklenmeleri gerektiğine hep inandım. Çünkü ilçemizdeki Amatör spor kulüplerinin varlığı, binlerce gencimize umut aşılıyor. Kulüplerimiz sayesinde gençlerimiz; sevdikleri bir uğraşla, sporla kendilerini ifade etme imkânı buluyorlar. Fatih Belediyesi olarak, ilçemizdeki tüm Amatör spor kulüplerini, gücümüz yettiği oranda desteklemeyi sürdürüyoruz. Sporun ve sporcunun daima yanındayız. Tüm kulüplerimize ve sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.

Başkan Mehmet Ergün Turan, konuşmasının akabinde amatör spor kulüpleri için hazırlanan; eşofman takımı, yelek, futbol voleybol ve basketbol topu, havlu, kronometre, kask, eldiven, karate elbisesi, bandaj, havuz gözlüğü, bone ve büzgülü çantadan oluşan malzemeleri takdim ederek, günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

keyboard_arrow_up