Fatih Belediyesi’nde Yangın Tatbikatı

Fatih Belediyesi’nde FARK (Fatih Belediyesi Afet Arama Kurtarma) ekipleri öncülüğünde kapsamlı bir yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Tatbikatta, sirenler eşliğinde yangını fark eden personeller ve kütüphane kullanıcıları hızla acil çıkış noktalarından tahliye edildi. Asansör ve turnikelerin devre dışı bırakıldığı tatbikatta tahliyeler çıkış kapılarından yapıldı. Kütüphane 3, belediye hizmet binası ise 4 dakika içerisinde boşaltılırken; çalışanlar ve kütüphane kullanıcıları belediye önündeki toplanma alanında güvenli bir şekilde toplandı.

TATBİKAT 11 DAKİKADA BAŞARIYLA TAMAMLANDI

4 dakika içerisinde olay yerine FARK (Fatih Belediyesi Afet Arama Kurtarma) ekipleri, iki itfaiye aracı ve bir ambulans yangına hızla müdahale ederek, kontrol altına aldı. Kütüphanede dumandan etkilenen ve belediye binasının 4. katında mahsur kalan yaralıları kurtarmak için hızlıca çalışma başlatılarak, ikisi de başarılı bir şekilde kurtarıldı. Personellerin ve sokaktan geçen vatandaşların ilgiyle izlediği tatbikat başarıyla sonuçlandı. Gerçek yangın senaryolarını aratmayan tatbikatta, yangın anında en kısa sürede nasıl müdahale edileceği, geniş alana yayılmadan yangının hangi yöntemlerle daha hızlı söndürüleceği test edildi. Fatih Belediyesi Afet Arama Kurtarma ekibi (FARK) ile İstanbul İtfaiyesi’nin birlikte gerçekleştirdiği yangın tatbikatı hiçbir olumsuzluk yaşanmadan; tahliye süreci 4, yaralıların kurtarılması 7 dakika olmak üzere toplam 11 dakikada başarıyla tamamlandı.

BAŞKAN TURAN’DAN TEŞEKKÜR

Tatbikata Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan ile başkan yardımcıları ve müdürler de katıldı. Başkan Mehmet Ergün Turan, “Hiçbir zaman yaşanmasını istemediğimiz olaylara karşı tedbirli olmayı, bu konuda bilinçlenmeyi önemsiyoruz. Bu kapsamda belediye binamızda yangın tatbikatı gerçekleştirerek farkındalık yaratan, büyük özveri ve cesaretle görevini sürdüren FARK ekibimize ve itfaiye görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

keyboard_arrow_up