En Güzel ve Lezzetli Pastalar Fatih’te Yarıştı

Profesyonel ve amatörlerin farklı kategorilerde kıyasıya bir mücadele verdiği Pasta Yarışması’nda kazananlara ödüllerini Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan takdim etti.

Fatih Belediyesi Çatladıkapı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen ve yoğun ilgi gören Pasta Yarışması’nda profesyoneller şeker hamurundan buket çiçek yapımı ve Fatih temalı maket pasta yapımı kategorilerinde yarışırken, amatörler ise şefin reçetesindeki pastayı verilen sürede en güzel ve lezzetli şekilde hazırlamak için mücadele verdi. Sevilen ekran yüzlerinden Elif Korkmazel’in keyifli sunum ve anlatımlarıyla gerçekleşen programda Mahmut Okutucu, Emin Aydemir, Zülcenah Kunter, Recep Karakoç ve Yasemin Özdemir jüri üyeliğini yaptı.

BAŞKAN TURAN KATILAN VE ÖDÜL ALANLARI KUTLADI
Kazananların ödüllerini takdim eden Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Ben inanıyorum, bizim kadınlarımız dünyadaki diğer emsallerine göre çok başarılılar. Hangi eğitim seviyesinden olursa olsun, nereden olursa olsun çok harika işler yapıyorlar. Bugün de Pasta Yarışması için hünerli ellerinizle birbirinden lezzetli pastalar yaptınız. Tatlı bir rekabetin yaşandığı pasta yarışmamıza katılan ve ödül alan tüm hanım kardeşlerimi ve pasta ustalarımızı kutluyorum” dedi. Fatih temalı maket pasta yapımı ve şeker hamurundan buket çiçek yapımı kategorilerinde; 1.’lere 15.000 TL, 2.’lere 10.000 TL, 3.’lere 7.000 TL, amatörlerde ise birinciye 1.000 TL ödül ve ilk üçe girenlere sürpriz hediyeler verildi.

keyboard_arrow_up