Başkan Turan Deprem Bölgesinde

Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, depremzedelerin acılarını paylaşmak, yapılan yardım ve çalışmaları yerinde incelemek üzere deprem bölgesinde.

Fatih Belediyesi, asrın felaketinin ilk günü itibarıyla ilçede başlattığı büyük bir yardım seferberliğiyle bölgeye 42 tır yardım malzemesi ile 25 iş makinesi ve 37’si FARK ekibi olmak üzere 108 personel sevk etti. Hafta sonu Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan da hem depremzedelerin acılarını paylaşmak, hem de oradaki çalışmaları yerinde incelemek üzere deprem bölgesine intikal etti. Ziyaretiyle ilgili bir açıklama yapan Başkan Mehmet Ergün Turan, “Depremin büyük yaralar açtığı Hatay, İskenderun, Antakya ve Kırıkhan’ı gezdik. Son olarak Elbistan’a geldik. Burada depremin ikinci gününden itibaren belediyemizin bir lojistik deposu var. Elbistan’da devletimizin kurduğu en büyük çadır kentteyiz. Allah’a şükür burada 700’ün üzerinde çadır kurulmuş vaziyette. Belediyelerimiz, AFAD, Kızılay tüm devlet kuruluşlarımız, sivil toplum kurumlarımız alandalar. İnsanın gözlerini yaşartacak düzeyde bir yardımlaşma var. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Türkiye’nin her yerinden psiko-sosyal destek uzmanları buradalar. İnşallah bütün bu süreci el birliğiyle atlatacağız” dedi.

VATANDAŞLAR FARK EKİBİNE GAYRETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR ETTİ
Hatay’daki vatandaşlarla da bir araya gelen Başkan Mehmet Ergün Turan, burada arama kurtarma çalışmalarına büyük destek veren Fatih Afet Arama Kurtarma (FARK) ekipleriyle de istişarede bulundu. Vatandaşlar FARK ekibinin ilk gün itibariyle çok büyük fedakârlıklar yaptığını belirterek, “Ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiler. Ancak bu kadar yardım edilebilirdi. Hepsinin emeklerine sağlık, ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” diyerek FARK ekibine ve Başkan Mehmet Ergün Turan’a desteklerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler.

 

keyboard_arrow_up