15 Temmuz Destanının 7. Yıl Dönümü Kutlamaları Saraçhane Parkı’nda Yapıldı

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve İstanbul Valisi Davut Gül, 15 Temmuz destanının 7. yıl dönümü kutlamalarına katıldı. Saraçhane Parkı’nda düzenlenen etkinlikte, vatandaşlar ve hemşehrilerimiz bir araya gelerek şehitlerimiz için dua ettiler.

15 Temmuz 2016 gecesi, hain FETÖ’nün darbe girişimiyle Türkiye’nin birlik ve beraberliği hedef alındı. Milletimiz, ellerinde şanlı bayraklar ve dualarla darbeye geçit vermedi. Tüm dünya tarafından izlenen o gece, tarihe destan olarak geçti. 253 şehit verdiğimiz bu hain saldırı, milletimizin birlik ruhunu daha da güçlendirdi. Saraçhane Parkı’nda gerçekleşen programda, şehitlerimiz rahmetle anıldı. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ve İstanbul Valisi Davut Gül, bu önemli günün anlamına vurgu yaparak katılımcılara teşekkür ettiler.

15 Temmuz destanının 7. yıl dönümünde, Türk milleti olarak bir kez daha birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösterdik. Bu anlamlı gün vesilesiyle, tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor ve gazilerimize sağlıklı ve uzun ömürler diliyoruz.

[ngg src=”galleries” ids=”454″ display=”basic_thumbnail”]
keyboard_arrow_up