Yedikule Hisarı’nda “Cepheden İstikbale” Zafer Bayramı Coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı 100. yıl dönümünde, Yedikule Hisarı’nda gerçekleştirilen “Cepheden İstikbale” konseri ile kutlandı.

Belediyemiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yıl dönümünü “Cepheden İstikbale” programı ile kutladı. Yedikule Hisarı’nın tarihi atmosferinde gerçekleştirilen programda, Bahadır Yenişehirlioğlu’nun lirik anlatımı, Türk Halk Müziği ve Türk Müziği’nin sevilen sesleri Adile Kurt Karatepe, Elif Güreşci ve Tuncay Kemertaş’ın seslendirdiği türkülerle milli mücadele ve 30 Ağustos ruhu sahneye yansıtıldı. Programın müzik yönetmenliğini Prof. Dr. Turan Sağer yaptı. Fatihli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa Belediye Başkanımız Mehmet Ergün Turan ve AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler de katıldı.

Programda açılış konuşması yapan Belediye Başkanı’mız Ergün Turan, “Bugün aziz milletimizin kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini parçaladığı, şanlı bir direniş destanı yazdığı 30 Ağustos zaferinin Allah’a şükür 100’üncü yılını kutluyoruz. Tarihimizin en önemli ve kritik dönüm noktalarından olan bu zaferi bizlere armağan eden Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Büyük Millet Meclisimizin temsilcilerini kahraman askerlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Bütün Fatihli hemşerilerimizin ve ülkemizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyorum. Bizim için anlam ve ehemmiyeti büyük bu aziz hatırayı içimizde yeniden yaşatmak ve yaşamak için burada bir araya geldik. Bu akşam özel bir mekanda Yedikule Hisarı’nda zaferimizin yüzüncü yılını özel bir konserle coşkuyla kutlayacağız inşallah” ifadelerinde bulundu.

keyboard_arrow_up