Turuncu Koltuk’un İlk Konuğu Sevilen Müzisyen Kıraç Oldu

Ziyaretçilerin kamera karşısına geçerek kütüphane deneyimlerini anlatacakları ve #SenAnlat etiketiyle sosyal medyada yayınlanacak Turuncu Koltuk programının ilk konuğu sevilen müzisyen Kıraç oldu.

Fatih Merkez Kütüphanesi’ni gezen ve daha sonra Ali Kuşçu Salonu’ndaki Turuncu Koltuk’ta ağırladığımız müzisyen Kıraç, kütüphanemizi bir müzisyen olarak çok beğendiğini belirterek, şunları aktardı: “Müzisyen olarak söylüyorum, birçok yerde konser verdim. Mekânlarda, kütüphanelerde bile çoğu zaman akustiğe dikkat edilmez. Burada çok ciddi ve bilinçli bir yapı ve tasarım var, bu çok önemli. İçerisi şu an kalabalık, dışarıda da bekleyen bir sürü genç var. Çok kalabalık olmasına rağmen son derece sessiz ve bütün çocuklar ders çalışıyor. Anne ve babaları görünce gözleri dolar herhalde. Kafelerinde ücretsiz çay ve çorbalarını içiyorlar. Bu şaşırtıcı ve gurur verici proje için ben Fatih Belediyesi’ni ve emeği geçen herkesi canı yürekten kutluyorum.”

Turuncu Koltuk ziyaretinden sonra Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan sanatçı Kıraç ile bir araya gelerek, ilçede devam eden projeler hakkında sohbet etti. Sulukule Müzik Akademisi ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Başkan Turan, ünlü sanatçı Kıraç’a günün anısına hediye takdiminde bulundu

keyboard_arrow_up