TURAN, ZİYARETLERE DEVAM EDİYOR

26 Ocak Cumartesi günü vakıf, dernek ve esnaf ziyaretleri yapan AK Parti Fatih Belediye Başkan Adayı M. Ergün Turan, ilk olarak Siirt Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı’nı ziyaret etti. Siirtli vatandaşlar ve dernek başkanımız Zeki Akyüzlü ile sohbet eden Turan, daha sonra Siirt kanaat önderlerinden Şeyh Müslim Aydın Bey’i ziyaret etti.

Turan ziyaretlerinin ardından Fatih Camii’nde defnedilen İlim Yayma Vakfı kurucularından Ahmet Müçteba Bürüngüz Beyin cenaze namazına katıldı. Turan, Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabırlar diledi.

Cenaze namazı sonrası, AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay ve Eski Bakanlardan Egemen Bağış’ın katılımlarıyla Eruhlular Derneği ziyaret edildi.

Turan, daha sonra New York Times tarafından Avrupa’nın en gözde 12 caddesinden biri olarak gösterilen ve özellikle gastronomi konusunda İstanbul’un ilk akla gelen lokasyonlarından Kadınlar Pazarı’nda AK Parti Genel Başkan Danışmanı Yasin Aktay ile esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Tillo Derneği’nde, rahmetli H.Taha Yıldız’ın eşi Muhsine Yıldız Hanım’ın vefatı dolayısıyla düzenlenen taziyeye iştirak eden Turan, taziye dileklerini ilettikten sonra dernek başkanı Hacı Nimet Kaya ve dernek üyeleriyle sohbet etti.

Fatihteki STK ziyaretlerine Cumartesi günü de devam eden Turan, İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı’nın katılımlarıyla Çaykara ve Dernekpazarı Kültür Yardımlaşma Derneği’ni ziyaret etti.