Tarihi Kentler Birliği’nden Fatih Belediyesi’ne Ödül

Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı kapsamında Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda proje dalında Fatih Belediyesi ödüle layık görüldü.

Türkiye’de bu alanda düzenlenen tek fuar olma özelliğine sahip ve Kırsal Miras ve Kent İlişkisi teması ile düzenlenen YAPEX Restorasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı’na Fatih Belediyesi de katılım sağladı. Fuar; yapı restorasyon ve tadilatları ile renovatif uygulamaların yanı sıra, kültür mirasını oluşturan eski ve yakın dönem mimari eserlerin restorasyonu, korunması, işlevlendirilmesi ve geleceğe aktarılması için çalışmalar yapan tüm yatırımcı, projeci ve üretici unsurları, ulusal ve uluslararası kurumları İstanbul’da bir araya getiriyor. Fuar kapsamında Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda proje dalında ödül Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’a takdim edildi. Başkan Turan ödül takdiminin ardından Tarihi Kentler Birliği ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ile Fatih Belediyesi’nin standını gezdi.
Kültürel eserlerin restorasyonu, korunması ve geleceğe aktarılması konusunda meraklıları Yenikapı Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’ndeki R301 nolu standımıza 10:00 – 18:00 saatleri arasında bekliyoruz.

keyboard_arrow_up