Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi Ebediyete Uğurlandı

Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi Ebediyete Uğurlandı

İsmail Ağa cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Fatih Camii’ndeki cenaze namazının ardından dualarla ebedî istirahatgâhına dualarla uğurlandı.

Vefat haberini alan sevenleri hem İstanbul’un farklı noktalarından hem de il dışından Fatih Camii’ne akın etti. Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Erdoğan da katılım sağlarken, camide adım atacak yer kalmadı ve Fevzipaşa Caddesi trafiğe kapatıldı. Binlerce kişi de töreni dışarıdan takip etti.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN ERDOĞAN, MAHMUD USTAOSMANOĞLU HOCA EFENDİ’Yİ ANLATTI
Cumhurbaşkanı Erdoğan cenaze namazının ardından yaptığı açıklamada, “1965- 1966 yıllarında Fatih İmam Hatip’te öğrenciyken Cuma namazlarına geldiğim İsmailağa Camii’nde Mahmut Ustaosmanoğlu’nu dinledim ve orada kendisiyle müşerref oldum. Zaman zaman Yavuz Selim Camii’nde sohbetlerinde bulunurduk. Gerçekten bir ömür, bu ümmetin manevi mimarı olarak bulunmuş Hoca Efendi Hazretleri’nin şarktan garba uzayan bir mücadele… Bu mücadelede de farz, sünnet… Bunlardan asla zerre kadar tavizinin olmadığını biliyoruz. Son dönemlerinde tabii gerçekten çok çile çekti ve bu çilenin ardından bugün Hakk’a uğurluyoruz. Kendisini tanıdık, bildik ve bu imanıyla da biz, sevgili Habibi’ne komşu olacağına inanıyoruz. Rabbim cümlemizi inşallah sevgili Habibi’yle komşu kılsın. Bizleri de hep birlikte haşrucem etsin.” Cenaze namazının ardından Mahmut Ustaosmanoğlu Hoca Efendi’nin cenazesi defnedilmek üzere Edirnekapı Sakızağacı Şehitliği’ne götürüldü.

keyboard_arrow_up