KARINCA Kadın El Emeği Sergisi Açıldı

Fatihli kadınlarımızın el emekleriyle ürettiği birbirinden güzel ürünler Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın açılışını yaptığı sergi ile görücüye çıktı.

Fatihli kadınlarımız, Fatih Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz KARINCA Kadın El Emeği projemiz ile yeni meslekler edinip, birbirinden güzel ürünler ürettiler. Çeşitli branşlardan mezun olan kursiyerlerimiz, ilk girişimcilik adımlarını bugün açılışı yapılan KARINCA Kadın El Emeği Sergisi ile attılar. Fındıkzade Çukurbostan Yaşam Merkezi’nde Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın ev sahipliğinde açılışı yapılan sergimize İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Fatih Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Fuat Sönmez, KARINCA eğitimlerinden mezun olan kursiyerler ile çok sayıda Fatihli katıldı.
BAŞKAN TURAN: “KADINLARIMIZ ÜRETTİKÇE FATİH KAZANACAK”
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan açılışta yaptığı konuşmada hayal ettiği şehrin merkezinde kadın, çocuk ve gençlerin olduğunu söyleyerek; “Benim inandığım şehir sokağa çıktığınız anda kadınların, çocukların ve gençlerin öncelendiği, aile yaşamının ön planda olduğu şehirdir. Çünkü bir şehri imar edecek olan hanımefendiler ve onların yetiştirdiği evlatlardır. Kadınlarımız öğrenmeyi bir yaşam biçimi olarak benimsediklerinde sosyal yapımız daha da iyileşir, güzelleşir. Kadınlarımızın üretime katılmaları ve içindeki girişimcilik ruhunu harekete geçirmelerini sağlayacak projelerimizden biri olan KARINCA ile her yıl yaklaşık 3 bin kadın kursiyerimiz yeni şeyler öğreniyor ve kendilerini geliştiriyorlar. Buradaki kurslarda edinilen bilgilerin; beceriyle, emekle yoğrulması, kazanca ve aile bütçesine katkıya dönüşmesi mutluluk verici bir şey. Kadınlarımız üretip kazandıkça Fatih’in de kazanacağına yürekten inanıyorum. Bu vesileyle sergimizde emeği geçen tüm kursiyer ve eğitmenlerimizi tebrik ediyor, sergiyi gezip buradaki el emeği göz nuru eserlerden ilham alan bütün kadınlarımızı da KARINCA kurslarımıza davet ediyorum” dedi.
İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Cumhurbaşkanımızın selamlarını ileterek başladığı konuşmasında KARINCA Kadın El Emeği Sergisi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek, katkısı olan herkese teşekkürlerini iletti.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek, sergi gezildi. Misafirler birbirinden güzel ve göz alıcı ürünlerin yer aldığı sergiyi gezerek, üretenlerinden ayrı ayrı bilgi aldı. KARINCA Kadın El Emeği Sergisi 19 Eylül Pazar akşamına kadar gezilebilecek ve dileyen misafirler beğendikleri ürünleri satın alabilecek.

keyboard_arrow_up