Kadırga Sanat Galerileri Açıldı

Fatih’e kültür ve sanat alanında yeni bir hayat getirecek olan Kadırga Sanat Galerileri, “Ebru Sanatının Son 500 Yılı” sergisi ile hizmete açıldı.

İstanbul’un en seçkin kültür ve sanat merkezi olmaya aday mekanlarından biri olan Kadırga Sanat Galerileri sanatseverlere kapılarını açtı. Sanata dair birçok unsura ev sahipliği yapacak olan Fatih’in yeni galerisinin, “Ebru Sanatının Son 500 Yılı” sergisiyle açılışı gerçekleşti. Sergide 6 binden fazla ebru eser arasından seçilen 190  eser sergilendi. 
 
SANATA IŞIK TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ
 
Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, açılışta yaptığı konuşmada, “Açılışını yapmakta olduğumuz sergi için arkadaşlarımız yaklaşık 7 ay titizlikle çalıştılar. Bu serginin ebru sanat tarihine ışık tutacağı kanaatindeyim. Rahmetli Turgut Cansever Hoca; sanatın asıl vazifesinin dünyayı güzelleştirmek olduğunu söyler. Dünyayı güzelleştirmenin yolu da sanat ve sanatçıyla kurulan bağdan geçiyor. Fatih Belediyesi olarak bizler sanata ışık tutmaya çalışıyoruz. Kadırga Sanat Galerileri, Fatih’teki ilk sanat galerimizdir, devamı da gelecektir. Kültürün, sanatın, edebiyatın kümelenmeyle gelişebileceğine inanıyorum. Fatih Belediye Başkanı olarak tek derdim bu kümelenmeyi oluşturacak mekanları oluşturmaktır” diye konuştu.
keyboard_arrow_up