Fatih Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması’nda Dereceye Girenler Ödüllerini Aldı

Fatih Belediyesi’nin Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) ile birlikte bu yıl ilkini düzenlediği Fatih Belediyesi 1. Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerini Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın elinden aldı.

Fatih’in herhangi bir yerini, tarihi veya mimari eserlerini, insanlarını veya sokaklarını anlatan ve ‘Serbest Vizör’, ‘Bir Hikâye Anlat’ ve ‘Çek Kurgula Yarış’ olmak üzere üç farklı kategoride düzenlenen yarışmada dereceye girenlerin ödülleri Kadırga Sanat Galerileri’nde düzenlenen törenle kendilerine takdim edildi. Programda ayrıca dereceye girenlerin eserlerinden oluşan resim sergisinin de açılışı gerçekleştirildi. 
 
Törenin açılış konuşmasını yapan ev sahibi Başkan M. Ergün Turan, “Fatihimiz; asırlar boyunca nice yazarlara, şairlere, ressamlara, müzisyenlere ilham olmasıyla, adeta İstanbul’un ve ülkemizin vitrinidir. Her köşesi görülmeyi ve keşfedilmeyi bekleyen nice güzelliklerle doludur. “Fotoğrafın Gör Dediği” yarışması da bu noktada oldukça anlamlıdır. Fatih’in eşsiz güzelliklerini ve taşıdığı manayı fotoğraf karesine sığdıran tüm katılımcılarımızı yürekten tebrik ediyor; “Fotoğrafın Gör Dediği” yarışmasının hayata geçirilmesine katkıda bulunan tüm dostlarımıza, çok değerli jüri üyelerimize ve ekip arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm fotoğraf severleri de, yarışmada dereceye girenlerin eserlerinden oluşan ve 26 Ocak’a kadar görülebilecek olan sergimize davet ediyorum” dedi. 
Başkan Turan, konuşmasının ardından 950 katılımcının gönderdiği dört bin 711 eser arasında yapılan değerlendirme sonucunda ödül almaya hak kazanlara ödüllerini takdim ederek, akabinde sergilenmeye layık görülen eserlerden oluşan serginin açılışını gerçekleştirdi.
keyboard_arrow_up