Etem Çalışkan’ın ‘Aşk Olsun’ Sergisi Sanatseverlerle Buluştu

Günümüzün duayen sanatkârlarından güzel yazı ustası Etem Çalışkan’ın eserlerinden oluşan ‘Aşk Olsun’ sergisi Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri’nde sanatseverlerle buluştu.

Fatih Belediyesi Kadırga Sanat Galerileri muhteşem bir sergiye daha ev sahipliği yaptı. Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan’ın da katılımıyla açılışı gerçekleşen Etem Çalışkan’ın Etem Çalışkan’ın kaleminden ve fırçasından çıkan (neşet ettiği) güncel çalışmaları sanatseverler ile buluştu.
Hayatını mesleğine, sanatına ve zanaatine adamış, yazının ressamı Etem Çalışkan’ın son üç yıla sığdırdığı nadide eserlerinden oluşan ‘Aşk Olsun’ sergisi sanatçının 56 güncel eserinden oluşuyor. Küratörlüğünü Fatih Ömeroğlu’nun yaptığı sergide Etem Çalışkan’ın hangi eserine baksak gözümüze çarpan, acaba yanlış mı yazdı, diye düşünmekten kendimizi alamadığımız, yazının 6000 yıllık geçmişine atfettiği meşhur imzalı eserleri ve ömründe edindiği sanat birikimini kendine özgü dili ile tuvale aktardığı eserler görülebiliyor. Kaligrafi sanatını, kendine özgü üslupları ile sunan Etem Çalışkan’ın ‘Aşk Olsun’ sergisi, 28 Ağustos’a kadar görülebilecek.

keyboard_arrow_up