Başkan Turan Şampiyonlarla Futsal Oynadı

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası çerçevesinde düzenlenen futsal maçında Down Sendromlular Milli Takımı ile Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın oynadığı takım karşılaştı.

2021 yılındaki Down Sendromlular Futsal Dünya Şampiyonası’nda 3.’ü olan Down Sendromlular Milli Takımı, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın takımı ile maç oynadı. Atatürk Çağdaş Yaşam Anadolu Lisesi Spor Merkezi’nde gerçekleşen karşılaşmaya Fatih Kaymakamı Kaan Peker, İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Meclis Üyesi Süleyman Sarpkan, Haliç Su Sporları As Başkanı Remzi Albayrak, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Başkanı Birol Aydın, Haliç Su Sporları Kulüp Başkanı Hasan Morgil ile sporcular katıldı.

“Özel sporcularımızla güzel bir maç yapacağız”

Hem sportif meselelerde hiçbir engel olmadığını göstermek hem de gençleri spora teşvik etmek üzere böyle bir organizasyon düzenlediklerini belirten Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Bugün özel sporcularımızla güzel bir maç yapacağız. Maç yapacağımız takım hem Avrupa Şampiyonluğu olan hem de dünya üçüncülüğü olan Down Sendromlu Futsal Milli Takımımız. Biz de burada milletvekilimiz, kaymakamımız ve STK başkanlarımızla onlara karşı bir mücadele vereceğiz” dedi.
Down Sendromlular Futsal Milli Takımı 7- 3 galip gelerek maçı kazandı. Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.

keyboard_arrow_up