Başkan Turan: Gençleri Kötü Alışkanlıklardan Koruyacak En Önemli Enstrüman Spordur

Okul Sporları Suriçi Kupa Turnuvası’nda konuşan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan ‘Bütün gençlerden ve ailelerinden ricam, gençlerimizi kötü alışkanlıklardan koruyacak en önemli enstrüman spordur. Gençlerimizi sportif faaliyetlere yönlendirelim. Gençlerimiz spor yaparken biz onlara her türlü imkanı oluşturmak için uğraşıyoruz’ ifadelerini kullandı.
Fatih Belediyesi’nin, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce ortak düzenlediği Okul Sporları Suriçi Kupa Turnuvası’nda dereceye girenlere ödülleri verildi. Turnuva, 165 okuldan 7 bin öğrencinin katılımıyla 16 branşta gerçekleşti.
Açılış konuşmasını yapan Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan, ‘Sportif tesis olmadan spor gelişmez. Fatih, tarihi bir merkez olduğu için sportif alanında büyük eksiklikleri vardı. Bu geçtiğimiz üç yıl içerisinde Fatih’e yeni birçok spor tesisi kazandırdık. Bütün gençlerden ve ailelerden ricam gençleri kötü alışkanlıklardan koruyacak elimizdeki en önemli enstrüman spordur. Gençlerimizi lütfen sportif faaliyetlere yönlendirin. Gençlerimiz spor yaparken biz de onlara her türlü imkanı oluşturmak için uğraşıyoruz. Biz, Fatih Belediyesi olarak ister gençler ister yetişkinler için olsun spora inanmış bir yönetimiz. Lütfen velilerimiz ve öğrencilerimiz bu sportif faaliyetleri takip etsinler.’ dedi.
Konuşmalarının ardından Başkan Turan, dereceye giren sporculara kupalarını takdim etti.

keyboard_arrow_up