Başkan Turan Fatihli Kadınlarla Bir Araya Geldi

Fatih Belediye Başkanı M. Ergün Turan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel düzenlenen program çerçevesinde Fatihli kadınlarla kahvaltıda bir araya geldi.

Çatladıkapı Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltı programına eşi İlknur Turan ile birlikte katılan Başkan m. Ergün Turan, Fatihli iş kadınları, muhtarlar, ev hanımı, sivil toplum kurumu ve ilçe protokolü temsilcileri gibi toplumun çeşitli katmanlarından kadınlarla bir araya geldi. Müzik dinletisi eşliğinde başlayan programda davetli tüm kadınlara katılımlarından dolayı ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Turan daha sonra bir konuşma yaptı.

KADINLARIMIZ HAYATIN HER AŞAMASINDA BİZİM GÜCÜMÜZDÜR*
Bugüne özel Fatih’in iş hayatı, muhtar, sivil toplum kurumu, muhtar gibi her alandaki kadınlarla bir araya gelmeyi ve farkındalık oluşturmak istediklerini dile getiren Başkan Turan, “Merhamet dolu yürekleri ve fedakârlıklarıyla, dünyamızı mamur eden, hayat boyu rehberlik yapan tüm kadınlarımızı bu anlamlı gün vesilesiyle muhabbetle selamlıyorum. Gerek aile gerek iş dünyasında, vakıf ve derneklerde, sağlıkta, eğitimde emek harcayan üreten kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Güçlü kadın güçlü aile, güçlü aile güçlü toplum demektir ki Türk toplumunu diğer tüm toplumlardan ayıran en önemli unsur güçlü aile yapısıdır. Dolayısıyla kadınlarımız hayatımızın her aşamasında bizim gücümüzdür. Bana göre bugün bu farkındalığın oluşması anlamında kıymetli ve önemlidir. Kadını dışlayan toplum gücünün yarısından vazgeçmiş demektir. Dünya koşullarında bu akla izana yakışmaz. Biz bu doğrultuda kadınlarımızla çeşitli projelere imza atmak için çalışıyoruz. Projelerimizde kadınlarımızı çocuk ve gençleri önceliyoruz. KARINCA eğitim birimlerinde 44 branşta 3 binden fazla kadına eğitim veriyoruz.

KADINLARIMIZIN FİKİRLERİYLE YENİ PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
Kadınlarımızdan aldığımız güç ve destekle Fatih’te hayata geçirdiğimiz birçok proje olduğu gibi bundan sonra da sizlerin fikirleri doğrultusunda yenilerini hayata geçirmeye devam edeceğiz. Onlardan biri de Silivrikapı Anne ve Çocuk Merkezi. Aramızda bulunan Master Şef yarışmasının sevilen yarışmacısı, iyi bir Fatihli Sayın Esra Tokelli Hanımefendi’nin de katkılarıyla Silivrikapı FANÇO’daki mutfağımızda kütüphanelerimize gelen ve eğitimlerinden dolayı anne yemeğinden mahrum kalan öğrencilerimiz için yemekler yapacağız. Fatih ile ilgili her fikrinizi bizimle paylaşmanız bizi mutlu eder. Katılımlarınızdan dolayı tekrar teşekkür ediyor, gününüzü kutluyorum” dedi.

keyboard_arrow_up