3×3 Sokak Basketbolu’nda Ödüller Sahiplerini Buldu

Fatih Belediyesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ortaklaşa düzenlediği 3×3 Sokak Basketbolu Turnuvası’nda ödüller sahiplerini buldu.

2 gün boyunca gerçekleşen turnuvada Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere 4 farklı grup kıyasıya mücadele etti. Fatih Belediyesi’ne ait Fındıkzade Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen 3×3 Sokak Basketbolu turnuvasına 119 takım 476 sporcu katılım gösterdi.

Final maçlarının tamamlanmasının ardından kazanan takımlar açıklandı ve şampiyon takımlara birincilik ödülleri verildi. İkinci ve üçüncü takımların da ödüllendirildiği turnuvaya Fatih Belediye Başkanı M.Ergün Turan, başkan yardımcıları, müdürler, sporseverler ve basın mensupları katılım gösterdi.

Turnuva sonucunda kazanan takımlara ödüllerini takdim eden M.Ergün Turan,  “Gençlerimizi zararlı ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutmanın en güzel yolunun onları spora teşvik etmek olduğunu düşünüyorum. Spor, bir genci kötülüklerden koruyacak en önemli enstrümandır.” şeklinde konuştu. Sporcuları tek tek tebrik eden Başkan Turan, ilk 3’e giren takım üyelerine madalyalarını verdi.

Turnuva sonucunda,

Büyükler kategorisinde “Karadelik, Surtay, Alakasızlar”;

Gençler kategorisinde “Cevapsız Çınlama, Takoz, OSW”;

Yıldızlar kategorisinde “ Yüzyıl AGD, Barçin’in Askerleri, Alibeyköy Rockets”;

Küçükler kategorisinde ise “Karagümrük Bulls, Pertevniyal Spor, Neslişah Spor” takımları rakiplerini eleyerek ilk 3’e giren takımlar oldu.

keyboard_arrow_up